18.01.2011 Ústí nad Labem: "T" jako technická aneb Ty počty!

V listopadu se ústečtí kappo potýkali paradoxně s problémem velkého počtu účastníků jednotlivých workshopů. Workshopy C'est la vie v deskové verzi i v podobě velkého workshopu předpokládají přiměřenou účast, aby mohly být co nejlépe naplněny jeho cíle a jejich účastníci si z nich odnesli co nejvíce potřebných informací.

Bohužel ne vždy je to možné ve škole organizačně zajistit. Ověřili jsme si, že desková hra může mít smysl, pokud počet dětí nepřekročí 6-7 účastníků, kdy je možné se každému individuálně věnovat, zvolnit tempo, dát co největší prostor dialogu a směřovat k případné další spolupráci ve formě individuálního kontraktu (doučování, podpora v nástupu na SŠ apod.).

Také u velké verze C'est la vie, kdy hru zajišťuje větší počet lektorů rozmístěných na 5 stanovištích je ideální předpokládaný počet účastníků kolem 20ti. Tříčlenné skupiny mohou lépe kooperovat, nehrozí, že se ze skupiny někdo oddělí proto, že nenalezne své využití. Pokud je skupin příliš, tvoří se na stanovištích fronty, hra vázne.

Nakonec se nám podařilo všechny hry zdárně dokončit a ze zpětné reakce dětí vyplývá, že celkem s úspěchem, pro dobrý pocit nás, kariérních a pracovních poradců a hlavně pro co nejlepší efekt workshopů si to ale stejně příště lépe spočítáme.

Bližší informace o nabídce služeb KaPPo a workshopech pro školy: romana.barunkova@clovekvtisni.cz.  


© Člověk v tísni, o.p.s.