28.01.2011 Praha: Kulečníkový turnaj v klubu Zastávka aj.

Lednový program smíchovského klubu Zastávka se nesl ve znamení zábavy, děti měly možnost zúčastnit se bowlingových a kulečníkových turnajů o sladké odměny.

Kulečníkový turnaj se uskutečnil 19. ledna a zúčastnilo se ho 12 dětí ze Smíchova a Karlína. Během hry panovala napnutá atmosféra, každý se chtěl stát vítězem. Většina dětí kulečník neovládala a nikdy před turnajem se mu nevěnovala, přesto se jim ve hře poměrně dařilo. Vytvořily dvoučlenné týmy a v desetiminutových zápasech se utkal každý tým s každým. Vítězové získali sladkou odměnu. Děti kulečník hodně bavil, ale na konci zápasu přiznaly, že by se raději věnovaly bowlingu, který je pro ně jednodušší a zábavnější.

Na jednom z pátečních klubů si zároveň mohly vyzkoušet, jak obtížné je dělat dabing k cizojazyčným filmům a zúčastnily se i soutěže o nejlepší videoklip na youtube.com.

Kromě uvedeného programu měly děti možnost, tak jako každý týden, podívat se v klubu na internet, popovídat si s kamarády nebo řešit s kariérními poradci, kteří klub vedou, problémy ve škole nebo otázky, co dál po škole.

Část dětí zároveň projevila zájem o doučování angličtiny a začala navštěvovat úterní doučovací kroužek, který vede kariérní poradce Alexis Katakalidis. Některé děti měly dokonce zájem o doučování češtiny, ze které jim na pololetním vysvědčení hrozí špatné známky. Pokud bude poptávka, budeme tuto potřebu pravděpodobně řešit zavedením skupinového doučování.

Další informace o klubu Zastávka: aneta.horka@clovekvtisni.cz.

 


© Člověk v tísni, o.p.s.