19.06.2008 DIAGNOSTIKA: Testovací sada pracovních dispozic klientů

info.jpgV roce 2006 byla týmem odborníků na lidské zdroje vyvinuta pro potřeby programu pracovního poradenství společnosti Člověk v tísni o.p.s. testovací sada pracovních dispozic klientů. Vývoj byl hrazen z finančních prostředků projektu Polis.

Testovací sady jsou využívány kariérními i pracovními poradci při práci s klienty. U mladých dospělých je sada využívána k identifikaci dovedností žáků základních škol a v zjištěné výsledky mohou pomoci při výběri vhodného dalšího vzdělávání. Pracovní poradci testovací sady využívají například jako přípravu na příjimací pohovory klientů, popřípadě k ověření dispozoc klientů při výběr vhodného zaměstnání.

 

Jednotlivé součásti testovací sady jsou tvořeny ve většině případů produkty běžně dostupnými v prodejnách s hračkami. Výjimku představuje stavebnice merkur, která je dodávána na zakázku a "kolíčky", které byly vyrobeny v chráněné dílně. Jednotlivé části testu jsou zaměřeny různé dovednosti, jako je manuální zručnost, prostorová představivost, pozornost při čtšní návodu, atd.

 

V případě zájmu o bližší informace kontaktuje vedoucího programu KaPPo Daniela Hůle.

 

Ukázka vybraných metodických listů z manuálu.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Koordinátorem vývojového týmu byla Lucie Pivoňková a v pracovní skupině působil ještě pracovní poradce Vít Kučera z ústecké pobočky PSI.
Daniel Hůle
© Člověk v tísni, o.p.s.