30.06.2009 KLUB ZASTÁVKA: Workshop Ghettout

Počítačová hra Ghettout, kterou vyvinula plzeňská společnost Tady a Teď za finanční podpory nadace Vodafone, se stala také nástrojem kariérního poradenství.

Název aktivity: Workshop Ghettout

Kdy: 10.2.09

Kde: Komunitní centrum Prádelna

Realizátor (kdo se z týmu OPPA účastnil+dobrovolníci):

Gabriela Kallová, Lucie Jindráková

Charakteristika aktivity:

Počítačová hra GhettOut představuje simulaci sociální reality, je zasazena do prostředí charakteristického nadprůměrně početnými rodinami s dětmi, které vytvářejí široké rodinné sítě. V tomto prostředí žije vysoký počet nezaměstnaných a většina lidí nemá vyšší dokončené vzdělání než základní. Hráč má za úkol zajistit nové bydlení pro svoji rodinu.

Počet účastníků: 4

Co se dělalo (a jak to probíhalo):

V úvodu byla účastníkům hra představena a vysvětlena, hráči byli také upozorněni na faktory, které je zapotřebí ve hře sledovat (čas, peníze, moje nálada, nálada rodiny, apod.). Na závěr jsme vedli diskusi o zkušenostech účastníků ze samotné hry (jakými situacemi museli procházet, jaké postupy pro překonání překážek volili).

Závěr:

Hra děti velice zaujala, žádnému z hráčů se nepodařilo dojít k cíli (zajistit nové bydlení), ale naučily se ve hře pohybovat a pochytit základní principy hry. Všichni si odešly s tím, že hru budou dále zkoušet hrát. Hra je dostupná z internetových stránek www.ghettout.cz.

3_loga_velikost_10.jpg

Evropský sociální fond

Praha & EU - Investujeme do vaší budoucnosti


Daniel Hůle
© Člověk v tísni, o.p.s.