22.11.2010 Plzeň: O workshopy společnosti Člověk v tísni je mezi školami velký zájem

Během listopadu proběhne na základních školách v Plzni a plzeňském kraji hned několik workshopů pořádaných kariérními a pracovními poradci společnosti Člověk v tísni. 

První z workshopů nese název Quo Vadis a je zaměřený na kariérní volbu žáků, tedy výběr vhodného odborného učiliště či střední školy. Workshop C´est la vie nabízí žákům pro změnu simulaci „reálného“ světa přijímacích řízení, formulářů, pracovních pohovorů, smluv a možných důsledků špatných rozhodnutí. Na základní škole v Kamenném Újezdě byl zároveň nově vyzkoušen workshop nazvaný Za všechny prachy, zaměřený na nakládání s penězi a plánování rodinného rozpočtu. Ve středu 24. listopadu proběhne v Újezdě jeho pokračování, během něhož si děti zahrají členy rodiny, která musí řešit nenadálé výdaje. Na Střední průmyslové škole dopravní v Plzni probíhají zároveň semináře věnované problematice neonacismu a migraci.

Podrobnosti o nabídce seminářů, kurzů a workshopů nejen pro školy: lenka.hollerova@clovekvtisni.cz či na telefonním čísle (+420) 602 363 026.


© Člověk v tísni, o.p.s.