21.02.2012 Liberec: Studentky SZŠ si vyzkoušely najít práci nebo komunikovat s úřadem práce

Prvního února proběhl na Střední zdravotnické škole v Liberci se studentkami 4. ročníku pilotní projekt, který jsme sestavili ve spolupráci s magistrou Barborou Sojákovou, jako projektový den v rámci preventivního programu školy. Místo klasického středečního rozvrhu výuky byly pro dvacet letošních maturantek připraveny 4 bloky aktivit, které se zaměřovaly na potřebné znalosti a praktické dovednosti z oblasti trhu práce, spolupracujících úřadů a hledání zaměstnání.

Prostřednictvím prezentací, krátkých videí, metody hraní rolí, skupinové práce a práce s dokumenty se děvčata seznámila s náležitostmi, které by měl mít standardizovaný životopis, k čemu slouží motivační dopis, jak by mohl vypadat pracovní pohovor, na cosi dát pozor při přechodu ze studia do práce a další užitečné informace.

liberec_w.jpg

Po pěti hodinách společné práce jsme získané dovednosti a znalosti mohly ověřit prostřednictvím aplikace Šikmá plocha a po zásluze jsme studentkám předaly certifikáty za úspěšné absolvování workshopu a mohly jim popřát hodně štěstí u maturitní zkoušky a při hledání zaměstnání.

V průběhu následujícího měsíce tento program budou moci absolvovat i studenti paralelního ročníku na Střední zdravotnické škole v Liberci a v budoucnu případně i další střední školy v regionu.

Více informací: simona.benesova@clovekvtisni.cz.


© Člověk v tísni, o.p.s.